psikokarde.org

PsikokardeKanser araştırma ve Rehabilitasyon Derneği-PSİKOKARDE olarak çok zor bir alan olan hastalık ve kanser psikolojisi hakkında “biz neler yapabiliriz” diye bir araya geldik. Derneğin isminin sonunda PSİKOKARDE temel ögelerinin baş harflerinin bir araya gelmesiyle oluştu. PSİKO Psikolojiyi , K harfi Kanseri, A harfi Araştırmayı, R harfi Rehabilitasyonu, DE Derneği olarak bir araya geldi ve PSİKOKARDE ortaya çıktı.

Kanser hastalığı ve ağır hastalıkların rehabilitasyonu için atılacak adımların başında konunun psikolojik bir sorun olduğunu da bilmek ve bunu algılamak gerekiyor. Kanser hastalığı ve ağır hastalık yaşayan mağdurlar ve yakınlarını psikolojik bilgilendirme çalışmalarını bu yüzden ağırlıklı olarak gündemimize aldık. Bu konuda küçük grupların yanı sıra kamuoyunu da bilgilendirilmelerini bilimsel toplantılara yer vererek gerçekleştirmeyi amaçladık.

Kanser hastalığı ve ağır hastalıkların rehabilitasyonu ancak multidisipliner bir çalışmayla gerçekleşebilecek bir süreç. Onkologlar, hemotologlar, psikologlar, sosyal hizmet uzmanları, sosyologlar başta olmak üzere bir çok farklı meslek grubunun bir araya gelerek ekip çalışması yapmasıyla olumlu sonuç elde edebilmek mümkün olacaktır.

İşe yeni başlayan PSİKOKARDE derneği olarak biz kanserin önlenmesi için çalışmalarımıza son hızla devam etmek istiyoruz. Burada sadece önlemek değil kanser hastalığnı yaşayanlara da destek vermek ve ilk adımdan uzun döneme kadar tedaviyle başlayan, psikolojik hizmetlerle devam etmesi gereken süreçlere de rehabilitasyonla katkıda bulunmayı hedefliyoruz.
 

Derneğimiz
64x64

Kuruluş Amacımız

Devamı...
64x64

Dernek Tüzük

Devamı...
64x64

Psikokarde

Devamı...

Başkanımız

baskan
Psikokarde
El ele vererek gerçekleştirebiliriz...

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • Kadıköy Sağlık Şenliği
  • KONFERANSIMIZ
  • RESİM SERGİMİZ
  • Sevgi En Etkili  İlaçtır

Videolar