psikokarde.org

İlk adım moral.

Psikokarde den Haberler

İlk adım moral.

Kanser hem biyolojik hem de psikolojik olarak insanı ciddi şekilde etkileyen bir hastalıktır. Kanser hastalığı çeşitlerine göre biyolojik belirtileri de değişir. Fizyolojik olarak kilo kaybı, ağrı ve halsizlik  genel olarak yaşanan ortak sıkıntılardandır. Bu sıkıntılar  kişinin  endişelerini artırarak demoralize olmasına sebep olur . 

 Kanser  hastalığının iyileşebilmesinin ilk adımı moral olduğunu unutmamalı. Kişinin kendi moralini iyi tutması kadar çevresindekilerinde morallerini iyi tutmaları, kanserli kişiye hasta olduğunu hatırlatmak yerine ileriye dönük iyi düşünmesi ve kanseri yenmesi için cesaretlendirmeleri gerekir.  Kanserli kişi ve çevresi  öncelikle kanserin iyileştirilemez bir hastalık olduğu fikrinden kendini uzak tutmayı hatırlamalı. Kötü örneklere bakmak yerine onu harekete geçirecek motivasyonları fark etmeli. Kendisine özel gerçekliğini bularak yaşamını umutsuzluk yerine merak ve heyecanla geçirmeyi öğrenmelidir.
 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Resim Sergisi

Ressam SAEED AGHANEİAD  Refakatinde Psikokarde derneği adına düzenlenen 2108 yılı Resim Sergisi ŞİŞLİ BELEDİYE' sinin katkıları ile gerçekleşecektir.
10 Nisan Açılış herkes davetlidir. 

DEVAMI

Hep Birlikte El Ele

DEVAMI

Başkanımız

baskan
Psikokarde
El ele vererek gerçekleştirebiliriz...

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • Kadıköy Sağlık Şenliği
  • KONFERANSIMIZ
  • RESİM SERGİMİZ
  • Sevgi En Etkili  İlaçtır

Videolar