psikokarde.org

Eğitimlerimiz

EğitimlerimizHastaneler de çok çeşitli hastalıklara maruz hastalarla halen süre gelen yaptığımız araştırmalarda elde ettiğimiz verilere göre kanser hastalığını etkileyen durumlar diğer hastalıklarda olduğu gibi birkaç boyutu mevcut; Öncelikle kişinin kendisi sonra içerisinde büyüdüğü ailesi ve varsa evliliğiyle birlikte gelişen ilişkiler.

Başlıklar olarak netleştirip sıralarsak:

A- Bireysel

B- Ailesel

C- Sosyal

Hasta olan kişiyle hasta birlikteliği olanlar da konulan teşhise karşılık neyi nasıl yapacağını bilemez durumdadırlar. Dolayısıyla neyi nasıl yapacağını gösterecek, öğretecek, yönlendirecek bir oluşumda olmaması sıkıntı doğurucudur. Bilinmezliğin içerisinde çaresizlik ve ne yapacağını bilememek çeşitli kültürel anlayışlarla birlikte sorunun içinde bulunan kişiyle geride kalanları da yalnızlaştırır.

Bu doğrultuda öncelikle aile ve bireylere sonra tıbbi tedavilerinde kuvvetli destek isteyen özel ve kamusal hastane, kuruluşlarla, kamusal alanda sorumluluk taşıyan belediyelerle özel geliştirilen yöntemlerle basılı, görsel ve uzman kadronun anlatımıyla güçlü ve çarpıcı eğitimler düzenlenir. 

Başkanımız

baskan
Psikokarde
El ele vererek gerçekleştirebiliriz...

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • Kadıköy Sağlık Şenliği
  • KONFERANSIMIZ
  • RESİM SERGİMİZ
  • Sevgi En Etkili  İlaçtır

Videolar