psikokarde.org

Başkanın Mesajı

Başkanın Mesajı

 

 

Ekibimizle hastanelerde araştırmalarımızı yaparken ortaya çıkan en önemli tespitlerimiz psikolog olarak doğal ve teknik gözlemlerimiz de oldu.
Öncelikle gözlemlediklerimiz, Ortaya çıkan herhangi hastalığın ilk adımı tedaviyi gerçekleştirecek yetkin tıbbi taraf olan hastane çalışanları (hemşiresinden laboratuvar görevlisine, hasta bakıcısı, doktoru, teknik ekibi ve daha sayılabilecek)tüm personel oldu. Bunların yanında Hasta ve hasta yakınları tarafını da doğal şartlarda gözlemleme şansımız oldu.
İnsan olarak her birimizin yaşam koşulları içerisinde kuşkumuz olmasın ki gururla söyleyebilirim, ülkemiz sınırları içerisinde dünya koşullarında tıbbi gereklilikler ve ihtiyaçlar en iyi şartlarda temin edilmek üzere imkanlar seferber edildiğine şahit olduk.
Bilindiği gibi her ne olursa olsun söz konusu hastalığı iyileştirmek veya çare üretmek ortak hedef. Neredeyse hiçbir şekilde birbirlerini tanımayan bireyler nizami ve gerekli koşulların oluştuğu resmi sorumlu yetkilendirilmiş donanımlı ortam olan hastanelerde ilgili bireylerin birlikte olma zorunluluğu ortaya çıkıyor. Kim olduğuna bakılmaksızın hastane personeli sonradan hastane koşullarına tedavi olmak için dahil olan hastanın ihtiyaçlarına yönelik en iyi şartlarda hazır bulundururlar. Bu çalışma hastane koşullarını kullanmada hastane personelinin kontrolü ve tecrübesi sayesinde hasta ve hasta yakınlarıyla iş birliği sayesinde verimli olarak gerçekleşir. 
Adı konulmamış iş birliğinde hastane personeli kendi payına yapabileceklerini, uygulayacaklarını gerçekleştirirken tıpkı hasta ve hasta yakınları gibi moral, motivasyon ve inancı temsil eden psikolojilerinden top yekûn insan olarak birbirlerinden güç alarak gerçekleştirmeye çalışırlar. Tedavi sürecinde her iki tarafa yönelik psikolojik gözlemlerimizde, anlayış olarak birbirlerine bağımlı  olmalarının kaçınılmazlığıdır. Bu koşullar altında hastane personeli bildiği işin psikolojisindeyken hasta ve hasta yakınlarının öncelikle hastane personelinin bilgisi ve psikolojisine, aynı zamanda hastane dışında aile ve yakınlarıyla olan bağlarından gelişen psikolojik gelişmelere çok güçlü ve hassas bağımlı olduklarını gözlemledik.
Ortaya çıkan birliktelikte tarafların ister bireysel, ister profesyonel, ister akraba, ister sosyal ilişkilerde ortak psikoloji olan kaygının yerini birbirlerini anlayıp güven ilişkisine dönüşmesi arzu edilen en güçlü hedeftir. Dolayısıyla çalışmalarımızda tarafların birbirlerini psikolojik olarak anlayarak tamamlayıp desteklemelerinin ortaya çıkardığı mutluluğun tedaviye ve iyileşmeye bir çok örneklerine şahit olmak ifadesi imkansız gurur kaynağımız. Tıbbi tedavinin temel gereksinimi olan psikolojik desteği dernek olarak kendi payımıza mutlu sona hizmetin tarafının inşasında olmak bize gurur veriyor.
Biz eminiz ki her ne olursa olsun iyileşmeye umut kendimizde…Yalnızca kendi ellerimizde…
Ellerimizdekilerini geliştirmeye, sahip çıkmanıza destek olmaya her zaman hazırız. 

 

Başkan
64x64

Baskanın Mesajı

Devamı...
64x64

Başkanın Özgeçmişi

Devamı...

Başkanımız

baskan
Psikokarde
El ele vererek gerçekleştirebiliriz...

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • Kadıköy Sağlık Şenliği
  • KONFERANSIMIZ
  • RESİM SERGİMİZ
  • Sevgi En Etkili  İlaçtır

Videolar